درباره این مجموعه

اگر من بر این باورم که کره زمین کشور من است، پس وفاداری من برای این کره به طور کامل به کره کشورم تعلق دارد.  من در منطقه خاور میانه در استان بزرگ ایران وشهر تهران بدنیا آمدم. اما بیشتر زمان بزرگسالیم را در شمال کشورم زمین، و در استان بزرگتر کانادا، و شهر ونکوور زندگی کرده ام.  من در دیگر استان های کره زمین، از جمله یونان و امریکا هم زندگی کرده ام  و در هرکدام، از مردمانشان و فرهنگشان یاد گرفته ام.

در دوران طفولیت ، فکر می کردم مذهب معنی صلح و عشق است. 
  شنیدم، و خواندم که نمایندگان هر دین و مذهب موعظه محبت و عشق به یکدیگر و زندگی توائم با آسایش را برای همه وعظ می کنند. هر چند، همچنان که بزرگتر و بالغ تر شدم، آموختم و تجربه کردم که همه دروغ بوده است.  چرا که هر دین و مذهب کسانی را که به آنها نمی پیوستند کشته و از بین می بردند، و اگر ملت اطاعت نکنند آنها را مجازات می کردند و می کنند. 
بنابراین، دین من توسعه یافت فقط به یک عشق ساده برای بشریت، و برای کره-زمین، خانه آبی من به عنوان کشورم  و برای تمام انسان ها و دگر موجوداتی که این کره را با هم مشترک هستند و همراهی می کنند.
پیشرفت و صنعت و آزموده های ما به نقطه ای رسیده است که هر کدام ما باید بتوانیم درست را از غلط تشخیص بدهیم، و آزادانه تصمیم بگیریم که چگونه ایمان و اعتقادات خود را سمت و سو داده و چطور زندگی کنیم.

به عنوان موجودات هوشمند، ما همه باید برای یادگیری تاریخ مان بکوشیم، و بدانیم که از دستاورد های تاریخی خود چگونه برای رسیدن به صلح و آرامش همه ملتها استفاده کنیم.  ما باید از درگیری های ایجاد شده توسط نخبگان و کسانی که به درد رنج ملت های در جنگ نا بینا هستند، و تنها تمایل به بهره برداری و کنترل حرکت های مثبت دارند جلو گیری کنیم.  ما باید بدون تردید تلاش برای ایجاد روابط حسنه جهانی داشته باشیم.  متاسفانه، جنگ ها و درگیریها در سراسر جهان ما نشان دهنده خود باوری های ساده و نا آگاهی ملت ها است و این خاطر نشان می کند که ما برای صلح جهانی هنوز راهی طولانی در پیش داریم.  ما آموخته ایم که بجز علایق شخصی معضلات دیگر را نادیده بگیریم، و یا انتخاب می کنیم که بی تفاوت باشیم.  این رفتار ما دست جنایت کاران را برای چپاول دنیا باز می گذارد.  من با امید و اعتقاد به ملت ها که با همکاری برای حفاظت زمین و تمام بشریت تلاش دارند چشم دوخته ام.  اگر همه با هم بشکل جامعه ای جهانی همکاری و تلاش کنیم،  به راحتی می توانیم به این هدف دست یابیم.  من به قوت معتقدم که مردم مهم هستند.  همه باید شاد، سالم و امن باشند، نه فقط کسانی که در برخی از نقاط تهیه شده از جهان ما زندگی می کنند.

در دنیای خاکی ما, میلیون ها انسان با ایده ها, اعتقادات و روش های مختلف زندگی می کنند.
نخست آنها را از دو دیدگاه ( دو دسته کلی ) نگاه می کنیم . دسته اول انسان های عاشق دانستن آنچه در دنیا می گذرد؛ چرا د ر هر گوشه ای جنگی برپاست ؟ چرا ما انسان های متمدن نمی توانیم در صلح زندگی کنیم ؟ چرا جهان مملو از زندگی های پرمخاطره است و...
دسته دوم انسان هایی که دوست ندارند از فلاکت جنگ و دشوار ی ها و مشکلات زندگی حرف بزنند و یا حتی چیزی بدانند. این دسته فکر می کنند که هیچ نقشی در مصیبت های یاد شده ندارند؛ پس علاقه ای هم به دانستن اخبار, وقایع و حقایق تلخ ندارند؛ فقط می خواهند زندگی و دلبستگی های خود را داشته باشند و دیگر هیچ .
من دسته اول را ترجیح میدهم  و یکی از بزرگ ترین دلبستگی ها ی شخصی خودم و اهدافم دانستن و آموختن بوده است و خواهد بود. من اعتقاد دارم یاد گرفتن , خواندن , دانستن و فهمیدن , رابطه ای مستقیم با درک معضلات و مشکلات جهانی دارد. این ابتدایی ترین وظیفه هر انسان است که بیشتر بداند تا بفهمد تک تک ما , مستقیم یا غیر مستقیم , به روشی یا از راهی با این مصایب مرتبط هستیم .بی تفاوتی , زشت ترین تقشی است که دست  سلطه گران را برای چپاول بیشتر باز می گذارد.
ما در هر چه که در این کره زیبا ( خانه ی ما ) می گذرد سهیم هستیم . در هر پدیده ای از پیدایش تا دوران دگرگونی و حتی نابودی اش سهیم هستیم؛ ما نباید تنها یک نظاره گر باشیم .
با تکنولوژی جدید و دانش امروزی , به راحتی می توانیم از همه چیز آگاه و با جهان پیرامون مرتبط باشیم . حتی در کشور های تحت سانسور شدید نیز, این تکنولوزی   ( اینترنت و سل فون ) به کمک اطلاع رسانی و سازماندهی جنبش های مردمی آمده است .
ما شاهد تحقیقات جدیدی درباره تغییرات عظیم در آب و هوا و آب شدن بخ های قطبی هستیم . نابودی حیوانات و گیاهان گوناگون که در آینده نزدیک روی زندگی انسان تاثیر خواهند داشت , توجه و همکاری ما را می طلبد. اما به جای مشارکت و همکاری و حفاظت از جهان زیستگاه مان , یا ناخواسته تخریبش می کنیم یا نمی دانیم چه کسانی در حال تخریب یا نابودی و یا بهبودی آن هستند. بیشتر مردم به زندگی روزمره مشغول اند و بی تفاوت و با کمال تاسف دسته دوم اکثریت این گیتی هستند.
باید بدانید که کره ما بیش از این ظرفیت بهره برداری تخریبی ما را ندارد؛ به همین ترتیب هم , تحمل انسان ها نیز, از فشار و بی  عدالتی مداو م حکومت های خود و یا کنترل و فشار دول مهاجم که ذخایرجهان سوم را می خواهند , تمام شده است .
ما باید بدانیم و برای خود تعیین کنیم که چه نقشی در حل معضلات داریم, آیا خود یک مشکل هستیم یا مشکل گشا!
امروزه با اینترنت و سایر وسایل ارتباط جمعی مطالب مورد نظرمان را پیدا می کنیم . هر کسی از راهی ( تلویزیون _ روزنامه _ اینترنت و ...) اطلاعات و اخبار لازم را به دست می آورد.
من از اینترنت بیش از سایر رسانه ها استفاده می کنم . اخبار دنیا را اسف بار و تحلیل وقایع را تکان دهنده می بینم . من فکر می کنم اغلب ما سرگرم زندگی خود و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات شخصی خود هستیم . در حالی که فرصت طلبان و سودجویان در حال غارت دنیایی هستند که به همه ما و به نسل آینده تعلق دارد و ما همچنان بی توجه پیش می رویم .
من معتقد هستم آموختن و دانستن آنچه در پیرامون ما می گذرد, ابتدایی ترین حرکت هر انسانی است که خود را هوشمند می داند. البته یافتن تمام مسایل پیچیده جهان در یکجا جمع ناشدنی است , بنا بر این تصمیم گرفتم تا آنجا که امکان دارد مسایل بغرنج و پیچیده جهان را گرد آوری کرده تا آنها که می خواهند بیشتر بدانند و کسانی که فراتر از خودشان به دنیای اطرافشان توجه دارند, استفاده کنند.
به امید یگانگی !

nasreen@examine-consider-act.org

این وب سایت حاصل سال ها تحقیقات من در زمینه های مختلف بوده است. از کره زمین مان تا کهکشان پهناور و مهم تر از همه سیاست و مشکلات روزمره
زندگی د ریک کشور انکلیسی زبان و همچنین تحصیلاتم به زبا ن انگلیسی
؛ نخستین دلیل نگارش انگلیسی این سایت است.  دوستان عزیزی از سوئد ؛ نروژ ؛ دانمارک و ایران ... از من خواستند که ترجمه پارسی را هم اضافه کنم . این مشکلی نیست ؛ ولی باید بدانید که من اجازه ترجمه یوتوب ها و مقاله های دیگران را برای وب سایتم ندارم و تنها تحقیقات و مطالب شخصی خود را میتوانم به پارسی بنویسم !  متاسفم
none

Nasreen Pejvack-Copyright© 2017 All Rights Reserved