home

مزرعه داری مدرن

بزرگترین مزرعه داری گوشت در تاریخ

امروزه کشاورزی صنعتی تنها برای تولید برنج و گندم نیست , بلکه برای حیوانات هم به کار گرفته می شود؛ یا بهتر است بگویم مرکز شکنجه گاه حیوانات شده است. کشاورزی صنعتی به عنوان ابزاری برای بهبود فاکتورهای تکنولوژیک , اقتصادی و مصرفی در تولید غذا توسعه یافته است . به این ترتیب می توان با شیوه ای ساده تر غذایی تولید کرد که ارزان تر و مطمئن تر باشد. اما سوال اینجاست که، آیا واقعا مطمئن تر است.

هرچند درباره زیان ها و خطرات کشاورزی صنعتی بحث های بسیاری بوده است که موضوعات مطرح شده در این خصوص شامل : میزان بهره وری تولید غذا , رفاه حیوان , ضرورت تکثیر حیوانات برای تامین غذای جمعیت در حال افزایش در سطح  جهان و خطرات آن برای سلامتی بوده است . این بحث با درنظر گرفتن شیوه های مختلف کشاورزی صنعتی در سطح جهان , پیچیده تر می شود.

گسترش کشاورزی صنعتی همراه با نادیده گرفته شدن حقوق حیوانات اهلی با هدف کسب سود بیشتر تولید کنندگان , به بهانه افزایش جمعیت جهان و لزوم به کارگیری تکنیک های تولید انبوه غذا برای تامین جهانی . با توجه به میلیون ها انسان گرسنه در جهان سوم , می بینیم که این تکنیک کارایی ندارد؛ به این ترتیب با انگیزه سود بیشتر روبه رو هستیم و اینکه مواد غذایی هم مانند بسیاری از کالاهای مصرفی دیگر, به جای بهبود شرایط بشر برای کسانی تولید می شود  که بتوانند بهای آن را بپردازند. در واقع کشاورزی کارخانه ای شاید با درنظر گرفتن زمین های وسیع کشاورزی که به منظور تولید علوفه در سیستم کشاورزی صنعتی برای حیونات استفاده می شود ؛ بتواند با گرسنگی جهان سوم ارتباط داشته باشد و به این ترتیب برای تولید غذا با هدف مصرف داخلی , فضایی وجود نخواهد داشت.

این نمونه دیگری از انحراف هدفمند اقتصاد های داخلی توسط فشارهای جهانی شدن است . کشاورزی صنعتی به شدت آزادی حیوانات را برای  رفتا رطبیعی محدود کرده است.

پروسه صنعتی شدن , حقوق حیوان را در رابطه با آزادی حرکت و غذا خوردن به خواست خود و تولید مثل طبیعی را نادیده می گیرد. با تضییع این حقوق رفاه حیوانات و در نتیجه رشد سالم آنها به خطر می افتد. تولید انبوه , دام را ناگزیر به زیست در فضا های محدودو به دور از فضای طبیعی کرده و آنها را با سلامت مجازی نگهداری می کنند. برای مبارزه با باکتری های محیط کارخانه آنتی بیوتیک و انواع داروها یی تجویز شده که بخشی از فرآورده های دامی     می شوند که انسان باید مصرف کند.

وقتی لینک ها را جستجو می کنید؛ در سمت راست با پیشنهاد هایی مواجه خواهید شد؛ آنها را هم بررسی کنید. برخی از آنها فریبنده و بعضی کشف های بزرگ ما را نشان می دهندو برخی دیگر هم نمونه هایی از رفتار شرم آور انسان هوشمند را. تکان دهنده است که اغلب ما قصد داریم یا پذیرفته ایم که با انسان های پلید زندگی کنیم. حقایق را بخوانید, بیابید و تحلیل کنید و درباره تغییر دادن این شرایط فکر کنید و امیدوار باشید که بتوانیم خود را به همان انسان های هوشمندی که فکر می کنیم بدل سازیم .

وقتی وب سایت انگلیسی من منتشر شد, خیلی از دوستان می پرسیدند:  بالاخره باید غذا خورد, راه دیگری نیست , پس چه باید کرد؟ و ...         

پاسخ خیلی ساده است, کشاورزی و دامداری باید به شیوه درست و سالم و بدون اهداف سودجویانه صورت گیرد؛ اما متاسفانه از کنترل ما ( من نوعی ) خارج است به همین دلیل من خوردن گوشت را به طور کامل کنار گذاشته ام . البته این یک تصمیم شخصی است و راه های اصولی مبارزه با این روش های بی رحمانه با گروه های پشت این مزارع در حال توسعه است .در ایران چه خبر است ؟ نمی دانم ! اما در اروپا و قاره امریکا گروه های بسیار فعالی هستند که با این نوع مزارع مبارزه می کنند. وب سایت من و لینک هایش نشان می دهد که این روش ها بی رحمانه است ؛ این خود نوعی از مبارزه است ؛ چرا که آنها نمی خواهند مردم بدانند در پشت این مزارع چه می گذرد. به لینک ها توجه کنید آنها پر از تصاویر هستند؛ اگر متن ها را متوجه نشدید, باز هم بی فایده نخواهند بود,  ما ایرانی ها یک مثال پرمعنی داریم : < هر عکسی خود هزار کلمه است > .

مزرعه داری مدرن

شکنجه حیوانات شکنجه حیوانات

شکنجه حیوانات

براینکه تو کت پوست بپوشی

زندگی کوتاه یک خوک ) یکی از با هوشترین دامها )

کشتار فوک ها در کانادا - ۲۰۰۸ 

home